Zemin Boyama Sistemleri - ZBS 2K FLOOR PLUS

ZBS 2K FLOOR PLUS

Ürün Kodu :

Kategori : ÜRÜNLER

Alt Kategori : ZBS YOL VE ZEMİN KAPLAMA BOYALARI


 

TANIM

Solvent içermeyen, epoksi reçine esaslı, poliamid sertleştiricili, beton, seramik, paledyen, granit, karo, çini, mozaik, asfalt ve çimento esaslı zeminler için özel olarak geliştirilmiş, darbe, aşınma ve sürtünme dayanımı yüksek, çift kompenantlı boya malzemesidir. Seramik yüzeyleriniz eskidiğinde, yada su geçirmeye başladığında, değişiklik yapmak gerektiğinde, mevcut seramikleri kırarak yada kırmadan üzerine tekrar seramik yapmak durumundasınızdır.  Bu tarz bir onarım hem çok zahmetli, hemde yüksek maliyetlerle oluşur. ZBS 2KFloor Plus  sayesinde seramik yüzeylerinizi kırmadan, çok renkli kartela seçeneği ile dilediğiniz renkte boyayabilirsiniz. Kurumasını tamamladıktan sonra, tıpkı seramik gibi geç kirlenip, kolay temizlenen, parlak bir yüzeyiniz olur. Aynı zamanda su izolasyonu da sağlamış olursunuz. 

Üstelik, ilave işçilik maliyeti oluşturmadan, burada paylaştığımız, kullanım öncesi yüzey hazırlığı ve uygulama detayları gibi bilgiler ışığında, kendiniz rahatlıkla uygulayabilirsiniz yada uygulatabilirsiniz. www.zbsmarket.com online satış sitemizden, çoklu renk seçeneği ile Türkiye'nin her noktasına, fabrikamızdan ücretsiz kargo ile sevk ediyoruz.

ÖZELLİKLERİ 

Kimyasal maddelere karşı dirençli, kolay temizlenen, mekanik dayanıklılığı yüksek, kimyasal kurumalı, mükemmel yapışma (aderans) özelliği gösteren, çözücü gerektirmeyen (inceltilmeyen), uzun ömürlü ve hızlı kuruyan, yaya ve araç trafiğinin oluşturacağı darbe ve aşınmalara karşı maximum dirençli, çift kompenantlı, 20 kg/takım (17+3) ve 10 kg/takım (8+2) olarak 2 ayrı ambalaj seçeneği bulunan, zemin ürünüdür. 

KULLANIM ALANLARI  

Solventsiz ve antibakteriyel olduğu için, hijyen gerektiren alanlarda, hastane, gıda üretimi alanları, spor sahaları, fabrika, otopark, banyo-wc, hamam, konutların seramik zeminleri vb. gibi mekânların, şap, beton, seramik, paledyen, mermer, granit vb. zeminlerinde, koruyucu ve renklendirici, su geçirmeyen boya olarak kullanılmaktadır. Güneş (uv) görmeyen kapalı alanlarda kullanılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyde, aderansa engel olabilecek kimyasallar olmadığından emin olmak gerekir. Böyle bir durum varsa, Selülozik tiner ile temizliği yapılmalıdır. Yatay zeminlerde kullanılması gerekmektedir. Düşey (duvar) zeminlerde kullanılması uygun değildir. Zira, yer çekiminden ötürü akma yapan yerlerin rulo ile taraması yapılırken, kuruma süreci başlayacağından doku ve rulo izleri yapabilir.  Şayet, güneş gören açık alanda kullanmanız gerekiyorsa, "ZBS ALİFATİK ZEMİN "  ürünümüzü kullanabilirsiniz.

UYGULAMA ŞEKLİ

Zeminde kendini taşıyamayan, kabarmış yada gevşek bölgeler varsa, kazıma ile temizlenmelidir. Zemin temizliği yaparken asla su ile yıkamayınız. Zira, yüzeyde kalan su kurusa bile yüzey tarafından emilerek, içeri işleyen nem daha geç kuruyacağından farkedilemeyecektir. Bu durum, ileride bölgesel aderans kayıplarına sebep olabilir. Zeminde tamirat ya da dolgu yapılması gerekiyorsa, ZBS 2K Zemin Tamir Macunu ürünümüz kullanılarak, gerekli dolgu ve tamiratlar yapılmalıdır. Yüzeyde emilmiş yağ varsa, kontrollü yakılarak ya da selülozik tiner kullanılarak temizlenmelidir. (Asla sentetik tiner yada su kullanılmamalıdır) Her takım 2 bileşenden oluşur. Tarafınıza 8+2 yada 17+3 kg'lık iki ayrı ambalajlarda ücretsiz kargo ile sevk edilir. Ör. 20 kg takım alındıysa, 17 kg boya içine 3 kg sertleştirici (herter) eklenip, düşük devirli bir mikser matkap ile max.2-3 dak. homojen olana kadar karıştırılır. (kesinlikle manuel olarak karıştırmayınız. Aksi halde homojen olarak karışmaz ve sadece bölgesel kurumalar olur. Karıştırma süresi 2-3 dk. yı geçmemelidir. Aksi halde oluşan sürtünme sıcaklığı, ürünü ambalajı içinde topaklanma yaparak kurutabilir.) Kuruma için karışım miktarı, süresi ve şekli çok önemli olduğundan, tarafınıza gönderdiğimiz herter'in (sertleştiricinin) hiç artırılmadan tamamının, boyaya katıldığından ve homojen olarak karıştığından emin olunuz. Şayet uygulama alanı az ve ürünümüzü 2 parça halinde uygulamanız gerekirse, her 2 kompenantıda hassas terazi ile gramajına kadar ikiye bölerek ayırıp, mix etmelisiniz. ZBS 2k Floor Plus ürünümüz çok güçlü bir kimyasal olduğu için uygulama esansında, herter (sertleştirici) karışımı çok hassas ve dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Aksi halde kuruma süresi çok uzar yada hiç kurumaz.  Yukarıda belirtilen, altyapı çalışmalarıyla, uygulamaya hazır hale getirilmiş zemine,  rulo ile uygulanır. ZBS 2k Floor Plus ın her iki bileşenide mix edildikten sonra kovadaki hazır olan ürününün tamamının uygulanması gerekmektedir. Aksi taktirde geçen süre ile birlikte, ambalajı içinde sertleşmesini sağlayabilir. Bu durumdan etkilenmemek için max. 1 saatlik (ortam ısısı 20c0+) uygulama süreleri planlanarak, ZBS 2k Floor Plus  tüketilmelidir. (20c0 üzeri sıcaklıklarda kuruma süresi kısalır. Ürün, ambalajı içinde kuruma reaksiyonunu göstermeye başlayacağından, sertleşme ve topaklanma oluşacaktır.  Daha düşük sıcaklıklarda yapılan uygulamalarda kuruma süresi uzar.) Uygulama yaparken, ortam sıcaklığına dikkat edilmelidir. Şayet ortamda yeterli bir sıcaklık yoksa, kurumayı hızlandırmak için harici ısıtıcılar ile ortam ısısı dengelenmelidir. ZBS 2k Floor Plus ürünümüzü uygularken, maske ve eldiven kullanınız. Aynı zamanda da ortamın iyi havalandırıldığından emin olunuz.

ÖNEMLİ TAVSİYE : Seramik, Mermer, Paledyen, Granit v.b yapı elemanlarının  herbiri için, farklı üretim yöntemleri, yada zemin üstü trafiği ile zamanla oluşmuş birtakım yüzeysel deformasyonlar, parlamalar, yada daha parlak bir görünüm için imalatdan kaynaklı kimyasal cila uygulanmış yüzey tabakaları gibi katmanlar olabilir. Bu durumun, ZBS 2k Floor Plus ürünümüzün aderans (yapışma) özelliğine engel oluşturmaması için, zemine ince bir zımpara uygulaması yapılmasında fayda vardır. Böylece zemindeki ölü katman bertaraf edilerek, uzun ömürlü bir uygulama neticesi alınabilir.      

ÖNEMLİ TAVSİYE : Seramik, mermer, paledyen, granit v.b yapı elemanlarının  her biri için, farklı üretim yöntemleri, yada zemin üstü trafiği ile zamanla oluşmuş birtakım yüzeysel deformasyonlar, parlamalar, yada daha parlak bir görünüm için imalattan kaynaklı kimyasal cila uygulanmış yüzey tabakaları gibi katmanlar olabilir. Ayrıca, bazı seramikler için imalat yöntemleri ve/veya granit, mermer, paledyen gibi ocaklardan çıkarılarak üretilen doğal zemin ürünlerinin, önceden tahmin edemeyeceğimiz standart ve sabit bir yüzey dokusu olamadığı için, uygulama sonuçlarından emin olamayız. Bu tür durumlardan mağdur olmamak için,  ZBS 2k Floor Plus ürünümüzü uygulamadan önce, zemindeki ölü katmanı kaldırarak, aderans (yapışma) özelliğini maksimize edebilmek  için, uygulama alanının görünmeyen, ufak bir bölgesinde, zemine ince bir zımpara uygulaması yapılması gerekmektedir. Bu tecrübe uygulamasından alınacak netice olumlu ise, tüm zeminde aynı yöntem ile uygulama yapılmalıdır. Şayet, olumsuz bir netice ile, yüzeyden kaynaklı aderansa engel bir durum tespit edilirse, uygulama kararından vazgeçilmelidir.

RENK KARTELA İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ
KÜRLENME İlk sertleşme dönemini tamamladığı anda yaya trafiğine cevap verebilir. Ancak ağır yük ve kimyasal etkilere dayanması için 7 gün gereklidir.
İNCELTME ORANI İnceltilmeden Kullanılmalıdır.
KAPLAMA GÜCÜ Tek katta 1 m2 alana, 0,25-0,3 kg kullanılmaktadır.
KURUMA SÜRESİ  20°C sıcaklıkta, % 50 bağıl nem oranında, İLK KURUMA :6–8 saat DOKUNMA KURUMASI: 24 saat KİMYASAL KURUMA : 5 gün
KARIŞIM ORANI 20 kg/takım için ZBS 2k Floor Plus Boya 17 Kg, ZBS 2k Floor Plus Sertleştiricisi 3 Kg -10 kg takım için (8+2)
KARIŞIM ÖMRÜ 30-60 dk.  (20oC)
AMBALAJ ŞEKLİ 17 Kg Boya + 3 Kg sertleştiricisi yada 8 kg boya +2kg sertleştirici 20kg ve 10kg takım halinde satışa sunulmaktadır.

TEHLİKE UYARILARI

R10:Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

R20/22:Solunduğunda ve yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

R65:Zararlı yutulması halinde akciğere hasara neden olabilir.

GÜVENLİK UYARILARI

S7:Sıkı kapatılmış kapta muhafaza edin.

S24 / 25:Göz ve cilt ile temasından sakının

S28:Cilt ile temasında derhal bol su ile yıkayın.

S29:Kanalizasyona boşaltmayın.

S46:Yutulması halinde hemen bir doktara başvurun, kabı veya etiketi gösterin.

ZBS 2K FLOOR PLUS ÜRÜNÜMÜZÜN SUNUM VİDEOSU :

ZBS 2K FLOOR PLUS ZEMİN BOYASI ÜRÜNÜMÜZÜN, SERAMİK ZEMİN ÜZERİNE KOMPRESÖR İLE UYGULAMA VİDEOSU (Üsküdar-Çekmeköy Metro hattı - Çakmak İstasyonu peron zeminleri)

ZBS 2K FLOOR PLUS ZEMİN BOYASI ÜRÜNÜMÜZÜN, SERAMİK ZEMİN ÜZERİNE RULO İLE UYGULAMA VİDEOSU (Üsküdar-Çekmeköy Metro hattı - Çakmak İstasyonu peron zeminleri)

ZBS 2K FLOOR PLUS ZEMİN BOYASI ÜRÜNÜMÜZÜN, ENGELLİ YOLU  ZEMİNİ ÜZERİNE UYGULAMA VİDEOSU (Üsküdar-Çekmeköy Metro hattı-Çakmak İstasyonu peronları)

ZBS 2K Floor Plus ile kendiniz rahatlıkla uygulama yapabilirsiniz

Video Bulunmaadı.

SİZİ ARAYALIM 

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.